Výroba dárečků k zápisu do 1. tříd

V březnu jsme se s dětmi věnovali nejen jarním a velikonočním činnostem. Především jsme tvořili dárečky k zápisu, aby si budoucí prvňáčci mohli vybrat něco na památku. Děti při výrobě vzpomínaly na svůj zápis. Přemýšlely, jaké se jim v té chvíli zdály paní učitelky, které je zkoušely z předškolních dovedností, kdo byl hodný a kdo přísný, jaké dostaly úkoly, co jim šlo a co ne. I o tom, jaký dáreček si samy vybraly.

Do vyrábění se postupně zapojila téměř všechna oddělení. U nás Medvídků se rozjela výroba jednoduché hračky – zvířátka, které chytá něco k snědku do široce rozevřené tlamičky. Pomohli jsme tím i přírodě, neboť jsme recyklovali kelímky z automatu. Tygříci a Tučňáci znovu oživili stará cédéčka a vyrobili z nich nepřeberné množství zvířátek. Veverky se zahrabaly do papírů všeho druhu a z papírových roliček vyrobily stojánky na tužky, z kartonu barevné hodiny s posuvnými ručičkami a ze čtvrtek jarní košíčky. S papírem pracovaly i Žabičky, které vytvořily barevné kalendáře s jednotlivými měsíci a Sovičky, které tenké proužky barevného papíru navíjely na špejli a vzniklé tvary postupně lepily do tvaru květin na originální barevná přáníčka. Žirafky nejraději tvoří z přírodního materiálu, a tak vyráběly autíčka a lodě z nařezaných špalíků.

Vyrábění děti bavilo a brzy vzniklo skutečně velké množství povedených dárečků. Budoucí prvňáčci tak měli za své úsilí velký výběr odměn.

Děkuji nejen všem vychovatelům, kteří se do výroby dárků zapojili, ale především všem družinovým dětem, které svým výrobkem potěšily děti u zápisu.

Anna Totušková

vychovatelka

 

09.04.2018