Zápis do školy a školní družiny

Ve čtvrtek 5. 4. budoucí prvňáčci prožili jeden ze svých prvních důležitých dnů ve svém dosavadním životě. Zápis do školy a školní družiny. Někteří měli s sebou jako doprovod rodiče, některé přišli podpořit i prarodiče. Děti ve škole paním učitelkám předvedly, co se v dosavadním životě naučily a za to byly odměněny dárečkem vyrobeným družinovými dětmi a dětmi z prvního stupně.

Následoval zápis do školní družiny. V době, kdy rodiče vyplňovali zápisní lístky, děti s radostí využily možnosti pohrát si s připravenou reflexní autodráhou a vybarvovat si omalovánky. Byla na nich vidět úleva, že první náročný den končí a ony se mohou vrátit k jejich zatím nejpřirozenějšímu chování = hraní.

Věříme, že děti spolu s rodiči vycítili, že po školním dopoledni plném poznáván si budou moci po obědě ve školní družině pohrát, odpočinout si a že se k nám budou těšit.

 

Jana Marková

vedoucí vychovatelka

 

09.04.2018