Zdravá pětka s Albertem

V rámci pracovních činností v šestém ročníku jsme využili nabídku nadačního fondu společnosti Albert, která zdarma organizuje pro školy přednášky o zdravé výživě spojené s přípravou jednoduchých studených pokrmů. Akce zabrala dvě vyučovací hodiny, v první hodině nám paní lektorka připomněla nejen výživovou pyramidu, ale seznámila nás i s možnostmi skladby jednotlivých denních jídel.

Druhou hodinu byli žáci rozděleni do čtyř pracovních skupin s tím, že dvě skupiny budou připravovat slaný recept a druhé dvě sladký. Na přípravu byl asi jednodušší sladký recept, neboť v něm se jen vrstvily ingredience – bílý jogurt, ovoce a semínka. Časově náročnější byla příprava plněné tortilly – omýt zeleninu, oloupat okurku, odstranit z papriky semínka a vše nakrájet, vytvořit dresing z česneku a hořčice…

Ke konci po závěrečném úklidu a naaranžování pokrmů proběhla závěrečná prezentace výrobků a jejich konzumace

.

 

20.04.2018