Zdravá pětka s Albertem

V rámci pracovních činností jsme využili nabídku nadačního fondu společnosti Albert, která zdarma organizuje pro školy přednášky o zdravé výživě spojené s přípravou jednoduchých studených pokrmů. Akce zabrala dvě vyučovací hodiny, v první hodině nám paní lektorka připomněla nejen výživovou pyramidu, ale seznámila nás i s možnostmi skladby jednotlivých denních jídel.

Druhou hodinu byli žáci rozděleni do čtyř pracovních skupin po šesti s tím, že dvě skupiny budou připravovat slaný recept a druhé dvě sladký. Slaných variant se ujali chlapci a sladkých po menších peripetiích, kdo s kým ve skupině bude a nebude, děvčata a zbylí dva chlapci. Na přípravu byl asi jednodušší sladký recept, neboť v něm se jen vrstvily ingredience – bílý jogurt, ovoce a semínka. Časově náročnější byla příprava plněné tortilly – omýt zeleninu, oloupat okurku, odstranit z papriky semínka a vše nakrájet, vytvořit dresing z česneku a hořčice…

Ke konci měla proběhnout závěrečná prezentace výrobků a jejich konzumace, některé z dětí byly však již netrpělivé, jeden chlapec začal svůj kalíšek s jogurtem, ovocem a semínky zdobit ledovým salátem, pepřem a česnekovým dresinkem. Svůj výtvor tak na konci ani neochutnal, škoda.

 

 

02.03.2018