Zvítězili jsme v projektu Post Bellum – Příběhy našich sousedů

Naši žáci zvítězili v projektu Příběhy našich sousedů

Ve druhém pololetí letošního školního roku se naše škola zapojila do celorepublikového projektu Příběhy našich sousedů, který organizuje společnost Post Bellum.

Náš badatelský tým sestával z pěti žáků osmých tříd: Marty Kalouskové, Anny Markové, Rozálie Remešové, Matouše Demka a Dominika Tobka. Jejich úkolem bylo v první řadě pořídit audionahrávku životního příběhu naší pamětnice – sousedky – paní Renaty Horešovské, rozené Hořejšové. Ze 45 minutové nahrávky pak badatelé vybrali to nejdůležitější, vytvořili scénář rozhlasové reportáže a celou reportáž nahráli ve studiu Českého rozhlasu. Na základě vyprávění paní Renaty pak děti pracovaly na dalších výstupech – sepsaly životopis, Marta složila báseň, Anička složila klavírní skladbu, která na závěrečné prezentaci zazněla, Róza s Aničkou nakreslily portrét a pánové sestavili závěrečnou prezentaci. Všechny výstupy můžete zhlédnout ZDE.

  1. května se v Club kině odehrála závěrečná soutěžní prezentace celého projektu v oblasti Dolní Poberouní a Mníšecko. Celkem se do Příběhů zapojilo devět týmů z Dobřichovic, Řevnic, Mníšku pod Brdy, Davle a Černošic. V této silné konkurenci předvedli naši žáci nejlepší výkon a zaslouženě se stali vítězi celého projektu!

Žáci se v rámci tohoto projektu nejen seznámili s historií jedné černošické rodiny, ale vyzkoušeli si i práci v týmu, prezentaci na veřejnosti a další dovednosti, na jejichž trénink v běžných vyučovacích hodinách nezbývá příliš času. A co jsme si z příběhu naší sousedky odnesli především? Že „všechno je to v lidech…“ (citát paní Horešovské, který se stal mottem celé naší prezentace).

Děkujeme paní Renatě Horešovské, že se s námi podělila o silný příběh rodiny Hořejšovy, a blahopřejeme našim žákům!

 

Mgr. Michaela Šlesingerová, koordinátorka projektu

09.08.2019