Konec dubna a začátek května u Medvídků

Ve druhé polovině dubna čekala na Medvídky Jarní soutěžní knížka. Kdo vypracuje 10 úkolů, posune svého medvídka zase o píď nahoru. Kdo vypracuje všechny úkoly z knížky, má možnost vyhrát ještě něco malého navíc. V Jarní knížce si děti mohou luštit do konce příštího týdne, tj. do 20.5. 2022. A co je v knížce? Třeba vybarvování podle čísel, obrázková křížovka, obrázkové sudoku, hledačka broučků, kreslení podle čísel, nakreslit zvířecí rodinku, oblíbenou jarní květinu a pod.

Medvídci také vyráběli dárečky pro maminky ke Dni matek. Letos to byla květinová brož z barevného filcu. Děti obkreslovaly tvary květů a vystřihaly si je. Celý květ prošily při přišívání barevného knoflíku. Práce to byla dobrodružná, protože jsme šili opravdovou ostrou jehlou. Děti však byly šikovné – nikdo se nepíchl.

Také jsme navštívili školní knihovnu, tentokrát s paní učitelkou Vráťou, protože já jsem ten den nebyla ve škole. I tak si to děti jistě užily.

Na začátku května byli Medvídci na projekci paní Motani: Velké safari aneb usmíření s Afrikou. Po hodince promítání fotek se zvířaty a netradičních videí následovala soutěž o ceny. Potom si děti mohly koupit něco na památku, třeba gumového hada, chlupatou potvoru, nebo přívěsek s opravdovým štírem, který je zalitý v pryskyřici.

Každý čtvrtek chodíme hrát sportovní hry. Když je hezky, využíváme hřiště za družinami, když je ošklivo, jsme v malé tělocvičně. Hřiště je veliké, a tak je možné se rozdělit na jednotlivé „hrací party“. Většina chlapců je ráda, že může hrát fotbal, mají totiž opravdové branky a pořádný kopací míč. Pár holčiček se věnuje skokům přes švihadlo. Většina z nás hraje pohybovky: Rybičky, rybáři, Chobotnice má hlad, Molekuly, Ocásky, Velkou vodu a pod. K využití máme i badminton, líný tenis a létající talíř.

Stále chodíme ven na hřiště před školu. Hrajeme si podle sebe, honíme se, stavíme domečky pro zvířátka, využíváme hračky školní družiny a herní prvky na hřišti. Medvěd Kuba z 1.D se učí skákat z prolézačky…

Kromě hýbacích výrobků (ptáček a housenka na listě) malujeme temperami jarní obrázky a lepíme koláže: rybník s lekníny a kapříky KOI.

Ve druhé polovině května vyhodnotíme Jarní knížku. Také se bude blížit konec hodnocení různých činností v oddělení. Začátkem června proběhne celoroční vyhodnocení: medvídek, který bude nejvýš na stromě vyhraje zajímavé ceny.

Tak ahoj, na další činnosti se těší

Anička

 

 

13.05.2022