Konec května v Medvídcích

Konečně je teplo! Chodíme hodně ven a jsme rádi, že se nemusíme navlékat do vrstev oblečení.

Stále navštěvujeme školní knihovnu, tedy vždy jednou za měsíc ve středu. Tentokrát nám paní knihovnice Petra přečetla příběh ze starého Říma. Někdo si knížky půjčil, jiný je vracel. Všichni jsme si prohlíželi, co nám padlo do oka.

V oddělení si teď hrajeme hlavně s dřevěnou hranolkovou stavebnicí a kuličkovou dráhou.

Vyhodnotili jsme Jarní knížku. Gratulace patří vítězům Beatce a Davídkovi, kteří se dělí o první místo. Kromě šmoulózní hledací knížky si mohli vybrat i malou odměnu z krabice „blbostí“. Nesmím zapomenout ani na další úspěšné luštitele: Šárku, Bebe a Mášu.

Pohybové hry už nehrajeme v tělocvičně, ale chodíme na hřiště za družinami. Hrajeme hlavně Ocásky, Rozvodněnou řeku, Rybičky a rybáře, Chobotnici, která má hlad, vybíjenou a oblíbené jsou i hry se švihadlem. Malé branky kamsi zmizely, a tak chlapci nehrají fotbal jako takový, ale snaží se střelit branku, brankáři se pravidelně střídají. Na hřiště ke družinám budeme chodit do poloviny června.

Vyrábíme. Letní výrobky pomalu střídají ty jarní. Smutným rybářům, kteří střeží síť na obrázky v našem oddělení, jsme namalovali spoustu rybiček, mají teď parádní úlovek. Kromě ryb totiž chytili i mořskou pannu a mořského koně. Aby toho moře nebylo málo, vyrábíme si obrázek s mořským dnem a mušličkami.

Vyrábění je u nás v oddělení oblíbenou činností. Ještě nás čeká malování na kameny, drhání náramků přátelství, papírové vitráže do oken a malované obrázky s letní tématikou.

V červnu si užijeme výlet do Mirákula, čekají nás i jiné akce, ale pšššt, to je tajné…

Anička

 

01.06.2022