Květen v Medvídcích

Školní rok se pomalu chýlí ke konci a medvíďata se už se začínají těšit na prázdniny. Ve třídě je to hodně vidět… Aby tam medvíďata neskákala a neběhala, chodíme hodně ven. Co se sfoukla nafukovací hala, hrajeme si i na hřišti u družin. Děvčata skáčou přes švihadla a kluci hrají fotbal. Každý čtvrtek tam hrajeme pohybové hry, ku příkladu divokou řeku, která je mezi dětmi hodně oblíbená. A také jsme se tam chodili dívat na ptačí hnízdo. Z malinkých strakatých vajíček se brzy vylíhla malá ptáčata, nejspíš kosáci.

Ani ve třídě se rozhodně nenudíme. Z velkých molitanových desek si děti staví bunkry. Stále se věnujeme i výtvarným činnostem: třídu jsme si vyzdobili vitrážovými motýlky z průsvitného papíru. Maminkám k svátku jsme vyráběli náramky z korálků. Chvilku jsme se věnovali i modelování z plastelíny. Také k nám zavítala praktikantka Sára, která studuje Střední pedagogickou školu v Berouně. Kromě vlastních úkolů ze školy se aktivně zapojila do našich činností. Navíc vymyslila pro děti květiny malované prsty.

Paní Kateřina Motani, která cestuje po celém světě, si pro děti připravila další pásmo. Tentokrát projekci Expedice Borneo, na kterou jsme s dětmi vyrazili do Club Kina v Černošicích.

Ke konci měsíce na nás vyšla další návštěva knihovny. Knihovnice Petra nám tentokrát četla o medvědech, měli jsme totiž knihovnu jenom pro sebe. Nejvíc se nám líbilo, jak medvěd Zrzavý Chlup učil ostatní medvíďata lézt po stromech.

Poslední den (pátek), byl ve znamení 80. a 90. let, alespoň tak to vymyslel školní parlament. Většina žáků a učitelů se navlékla do upnutých legín a trikotů, vzala si ponožky do lodiček, natupírovala si vlasy a ověsila se céčky. Trochu jsem jim to kazila svou image drsné rockerky. No jo, jací rodiče, taková dcera. Školní STB zaspala, a tak mě nikdo nezatkl. Některé děti si pak vyzkoušely drsnou image, že jsou roztomilé ❤️

Anička

28.05.2023