Říjnová centra aktivit

Říjnová centra jsou za námi. 

Byla velmi naplněná jak nasloucháním, tak tvorbou, relaxací a pilnou prací.

V centru matematiky děti počítaly v různých prostředích. Procvičily si násobilku a ostatní matematické operace.

V centru čtení a psaní jsem se více zaměřila na sloh. Psaní podle osnovy, přímou řeč a fantazii při písemném projevu. Příběhy, které vznikaly byly vždy za skupinku. Díky tomuto centru jsme měli také každý den divadelní představení :-). Děti se učily naslouchat a být v úplné tichosti, což se podařilo. Udržet ticho a klid byl hlavním cílem říjnových aktivit.

V centru ateliér měly děti za úkol kreslit portrét kamaráda nebo svůj vlastní. Do svého portrétu měly zakreslit, co se jim honí hlavou 🙂 . Měly se tak soustředit převážně na sebe a navázat kontakt se svým vesmírem :-).

V centru objevů měly děti za úkol blíže se seznámit, proč slavíme svátek 28.10. a také svátek 17.11. ,který máme za dveřmi.

Jan Amos Komenský nám odstartoval práci s encyklopedií, školu hrou, a tak jsme se seznámili s dalším důležitými osobnostmi, které se zapsaly do dějin našeho národa. Děti měly k dispozici také krátká výuková videa, která mohly shlédnout se sluchátky a doplnit si tak informace získané četbou z encyklopedie. Mým cílem bylo naučit astronauty soustředit se na čtený text a vytáhnout z něho to podstatné. Děti měly možnost pracovat se stíratelnou tabulkou či se zvýrazňovačem. Prezentace referátu jsou čím dál zdařilejší! 🙂

 

Děkujeme za návštěvu maminek Jonáše a Olivera, které nám pomohly v centrech neztratit nit a pracovat tak, abychom práci stihli dokončit. 🙂

Také děkujeme mamince Dimiho za krásnou přednášku o fotografii a mamince Nelinky za krásné a zábavné redakce. Už víme, jak vzniká fotografie, jak vypadal nejstarší fotoaparát na světě a kdy vznikla první fotka. Také jsme se naučili, jak zaujmout titulkem a jak zaujmout posluchače 🙂 !

Za páteční zastavení děkujeme paní keramičce Lucii Janášové, která nám pomohla se trochu zastavit na konci tohoto týdne.

Zastavit se a vstřebávat informace je velmi důležité v procesu učení. 🙂

 

Člověk si musí najít svou cestu. Jestli ji opravdu hledá, najde ji velmi brzy. Potom se jí ale už musí držet, nebo zabloudí.“ —  Tomáš Garrigue Masaryk

„Člověk by se měl chovat tak, jak si myslí, že by se měli chovat všichni.“

—  Václav Havel

 

Krásné podzimní prázdniny 🙂

Odpočívejte a čtěte hezké knihy, provětrejte mozek na čerstvém vzduchu, ať se mu v listopadu hezky pracuje! :-).

Těším se na vyprávění.

Vaše paní učitelka

🙂

21.10.2022