6.B: Výlet na Karlův most

Dnes 21. 3. 2016 jsme se se třídou vypravili na výlet. Na výletě jsme se nejdříve měli vypravit za Pražským Jezulátkem v chrámu Panny Marie Vítězné a potom jsme se měli setkat s panem průvodcem, který mám, měl rozdat pracovní listy a provést nás minulostí a přítomností Karlova mostu.

Celý výlet začínal ráno, kdy jsme vlakem jeli na Smíchovské nádraží. Ze Smíchovského nádraží jsme jeli tramvají až na zastávku Hellichova. Před chrámem Panny Marie Vítězné jsme se dozvěděli, že uvnitř chrámu probíhá mše a že dovnitř nemůže celá třída najednou. Tak jsme postupně vcházeli a vycházeli do chrámu po dvojicích. A pak jsem spatřila Jezulátko i já. Byla to malá panenka oblečená ve slavnostních bílých šatičkách, které mělo Jezulátko na sobě kvůli tomu, že se blížily Velikonoce.

Potom jsme se přesunuli na místo, kde jsme se měli setkat s panem průvodcem. Zničehonic se před námi objevil. Pak se nám představil, udělal malý úvod a rozdal nám pracovní listy. Když jsme se dostali na most, průvodce začal jmenovat skoro všechny sochy a začal nám vyprávět legendy, a co se stalo ve skutečnosti. Po prohlídce se s námi průvodce rozloučil, ale moc lidí ho už bohužel neposlouchalo, protože všem byla po dlouhém vyprávění příšerná zima. Po ukončení prohlídky byla taková zima, že jsme se šli na chvilku ohřát do McDonaldu. Pak jsme jeli domů.

Výlet se mi moc líbil. Kdyby ho nebylo, tak například nevím, co je to atribut. Atribut je předmět, který charakterizuje nějakého svatého, například: sv. Vít byl ponechán lvům- jeho atribut je lev. Nebo bych nevěděla, že na mostě není socha Jana Lucemburského, protože na mostě jsou pouze svatí. Byl to velmi poučný a krásný výlet.

Markéta Rollová, 6. B

25.04.2016