Výroba masek ve znamení Masopustu

Masopust je období veselení se, hodování a pití. Někde se masopustu říká fašank, fašinek, šibřinky, končiny, vostatke, vostatky nebo ostatky a znamená, že se hoduje. V dnešní době je Masopust hlavně o víkendu, ale dříve trval od čtvrtka do úterý. Držel se hlavně tučný čtvrtek, taneční neděle a maškarní úterý. Masopustní, karnevalové průvody masek jsou mimo jiného, vítáním jara.

Mokropeský Masopust se konal 4.2.2023. Masopustní období je letos ukončeno 22. února Popeleční středou. I když masopustní období pomalu končí můžete si jej ještě prodloužit návštěvou výstavy fotografií s názvem Masopust. Fotografie jsou instalované na plotě před Bolletou, a to do března 2023. Výstavu připravili žáci / studenti Foto Školy Vidění.

Jako Sovičky jsme se také připojily k masopustním přípravám výrobou masek. Základem bylo namalování si masky na papír a potom vystřihnutí nakresleného tvaru. Nesměli jsme zapomenout na vystřihnutí otvorů pro oči a připevnění gumičky, aby nám masky držely na obličeji. Potom jsme je podle své fantazie vybarvovali a zdobili peříčky. S několika našimi výtvory se vám chceme pochlubit.

A co vy a Masopust. Doufáme, že jste si ho letos užili

18.02.2023