A JE TO ZASE TADY – LEDEN A NOVÝ ROK 2021 U JOHNNYHO (část Medvídků a Žabiček)

NAŠE MOTTO: NÁROČNÉ NEZNAMENÁ NEMOŽNÉ (možné je vše, zázraky se dějí každý den, jak říká Johnny) 🙂

TÉMA POD ČAROU: ALCHYMISTA NICOLAS FLAMEL – KÁMEN MUDRCŮ, ELIXÍR ŽIVOTA, VELKÁ FRANCOUZSKÁ REVOLUCE (osobní rozvoj).

Vážení rodiče a kamarádi,

máme tu nový rok, ale my si ještě zabilancujeme a zhodnotíme poslední prosincový týden školního roku 2020. Dodělali jsme adventní kalendáře (sněhuláky), které se nám snad povedly, povídali jsme si o adventu, o vánočních zvycích, jak slavily Vánoce naše prababičky a proč vlastně Vánoce slavíme… Johnny nám vyprávěl legendu o sv. Marii a sv. Josefovi, “Jak poblíže Betléma zlaté rybky chytali“, zahráli jsme si spoustu her (Chyťte čaroděje Gargamela, Krokodýl Dingo vás sežere, Monopoly, turnaj ve stolním hokeji a fotbalu a mnoho dalších… viz foto). Také jsme si povídali o Velké francouzské revoluci a zahráli jsme si na toto téma divadlo o králi Ludvíku XVI. a královně Marii Antoinettě. Poté jsme si povídali o tajemném alchymistovi Nicolasovi Flamelovi (KÁMEN MUDRCŮ a založili jsme KLUB NICOLASE FLAMELA & BRATRSVO KOČIČÍ PRACKY, viz foto).

Z NAŠÍ ČINNOSTI: Postavili jsme si překážkovou dráhu, zopakovali jsme si geometrické obrazce, lepili jsme modely vojenských letadel 2. světové války (Luftwaffe, Spitfire), dále nás Andy Kučmaš učil základy karate, Vojta Slavíček nám povídal o své oblíbené knížce „TAJEMSTVÍ  JESKYNĚ POKLADŮ“, založili jsme novou provozovnu – KADEŘNICKÝ SALON „ŠMIK-ŠMIK“, vyráběli jsme miniatury kočiček, kreslili jsme pohádkové bytosti (draky), zatančili jsme si na minidiskotéce, rozdali jsme kuličky štěstí, pochutnali jsme si na Raffaellu a dalších dobrotách, viz foto.

A na závěr jsme si řekli ahoooj – zdar – nazdar v novém roce a utíkali jsme domů 🙂 🙂 🙂 .

LEDEN – 4.1. – 8.1. 2021

TÉMA POD ČAROU: VZNIK PLANETY ZEMĚ

A máme tu leden, po vánočních svátcích jsme se na sebe moc těšili (hlavně co nového zažijeme 🙂 🙂 🙂 ), povídali jsme si, jak jsme prožili vánoční svátky a prázdniny a co nám přinesl Ježíšek… Povídali jsme si a diskutovali o VELKÉM TŘESKU, o vzniku hvězd (SLUNCE), o černých dírách ve vesmíru, o galaxiích (MLÉČNÁ DRÁHA) a také o vzniku planety ZEMĚ a o vzniku života na ní. Zahráli jsme si spoustu her, rozehráli jsme nový turnaj ve stolním hokeji a fotbalu, zacvičili jsme si gymnastiku, získávali jsme různé vojenské hodnosti, procvičili jsme si abecedu, kreslili jsme houslové klíče (soutěže), vyráběli jsme vojenskou radiostanici (rádio), vedoucí projektu byl vojín Mety Sládek, který zajistil na vlastní náklady materiál k výrobě: transformátor, 3x tranzistor, kabel, 6x integrovaný obvod, 1x dioda, 1x odpor… po vyrobení byl povýšen do hodnosti kapitána !!!!! 🙂 🙂 🙂 . Také jsme dokončili komplex luxusního bydlení, postavili jsme stáje pro koníky, banku, rychlé občerstvení, útulek pro zvířátka a mnoho dalšího 🙂 🙂 .

Závěrem bych chtěl všem rodičům poděkovat za výborné cukroví a dárečky.

V novém roce si Vám dovoluji osobně popřát hodně zdraví, štěstí, lásky, pohody a hlavně hodně síly a trpělivosti zdolávat coronavirové období.

Ať Vás provází dobrá nálada a úsměv po celý rok 2021

Díky všem, kdo nám fandí, a jak říkáme:

„ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM“

A.C.S. ZŠ Johnny (Radek)

18.01.2021