Adaptační kurz Michalovy Hory

Na těchto stránkách budu posílat informace týkající se adaptačního kurzu. Pokud zde bude něco nového, napíši přes WhatsApp a zkuste si to přečíst.

  1. Proč chci jet na adaptační kurz ? Některé školy pořádají tato soustředění jako povinná, zejména pro nové kolektivy. Vy jste nechodili delší dobu do školy a já jsem nový třídní učitel, bylo by dobré si nastavit pravidla, rád bych vás lépe poznal a hlavně je to pokus vylepšit vaše vztahy ve třídě. Nebo si myslíte, že není co zlepšovat?
  2. Proč jedeme tam kam jedeme? Obvykle jede celá škola na jedno místo. Já seženu chatu, kde jsme pouze jedna třída. Tentokrát to vyšlo, že v obci není obchod, snad na chvíli otevře hospoda (ne restaurace), nejezdí tam autobus. Na druhé straně budeme odkázáni sami na sebe, budeme mít pouze to, co si přivezeme a zkusíme se s tím poprat. Jsou to tři dny, bez luxusu, v krásné přírodě a s minimem cizích lidí.
  3. Kdy a jak pojedeme? Vyrazíme z nádraží v Mokropsech v pátek ráno v 8 hodin, přesuneme se na Smíchovské nádraží a odsud pojedeme do Plané u Mariánských Lázní, tak bychom měli být asi v 11. Máme domluveno auto, které nám odveze část věcí, do místa ubytování musíme pěšky, má to být 7 km, já to šel hodinu a to moc rychle nechodím. Pokud se zadaří, zkrátíme si cestu autobusem. Zpět pojedeme stejným způsobem, skončíme v neděli obědem a úklidem chaty, přesun pěšky a vlakem dojedeme do Černošic asi ve 20 hodin, i zde je domluven odvoz zavazadel. Jedeme od pátku 3.září do neděle 5. záři.
  4. Kde budeme ubytováni? Chata patří organizaci Liga lesní moudrosti, jedná se o bývalou faru z 18. století, pěkně opravenou, především je tam perfektní kuchyně. Michalovy Hory jsou sice město, ale pouze se 79 lidmi, které mají slavnou hornickou historii, ale většina budov je využívána k rekreaci nebo chátrá.
  5. Co si máme vzít? Jedeme na dvě noci, takže oblečení, neplánuji žádné delší přesuny, stačí jedny pevné boty a přezůvky na chatu, spací pytel, pláštěnka nebo deštník, hygienické potřeby. Největší problém asi bude vaření, jak jste po skupinách, povezete jídlo na celý pobyt. Přibalte si pet láhev, třeba na cestu s pitím, kousek od vesnice je pramen se skvělou minerálkou, ať ji máme v čem přinést.
  6. Co tam budeme dělat ? V plánu jsou osvědčené metody, jak zlepšit vztahy v kolektivu. Pokud se nebudete na něco cítit, můžete se z programu odhlásit. Vše vysvětlíme na začátku, kdy si řekneme pravidla. Část času budeme věnovat přípravě jídla a v programu počítám i kratšími vycházkami do okolí, (učit se nebudeme) a zbytek bude na vás.
  7. Jak s jídlem? Jste rozděleni do 4 skupin, uvařit jídlo pro 20 lidí je dost náročné, k dispozici jsou dvě kuchyně, takže jedna skupina udělá jídlo pro polovinu, každý bude jíst to, na co má chuť. Vymyslel jsem 8 jídel, jsou jednoduchá a některá lze přivézt zmražená z domu. Je to guláš s knedlíkem, uzená kuřecí stehna s rýží, bryndzové halušky, palačinky, špagety, šunkofleky, uzená rolka s bramborovou kaší a smažený sýr s hranolky. Pokud něco změníte, nevadí, můžeme si klidně zasoutěžit, kdo udělá lepší jídlo. Chybí snídaně, to vymyslíme.
  8. Jaké jsou problémy? Zatím nemám druhého dospělého, obě slíbené kolegyně zřejmě nepojedou. Každopádně by to neměl být důvod, proč by se nemělo jet. Budu muset vybrat peníze, zaplatil jsem ubytování a budu platit dopravu, v září to už asi bude pozdě. Napíši rodičům. Cena je zatím 600 Kč bez jídla, zde si pište své výdaje a rozpočítáme to. Mrzí mě, že někteří nechtějí jet, platí, že pokud si to rozmyslí do 2. září, tak mohou jet.

Případné dotazy mi pište na : ludek.svoboda.mgr@seznam.cz , volejte 722 775 338 nebo přes WhatsApp

22.08.2021