Botanická zahrada v Troje

Na výletu do Prahy Troje nám počasí přálo, nebyla ani zima, ani přílišné teplo. V trojské botanické zahradě jsme měli objednánu přednášku o léčivých rostlinách. Slečna průvodkyně nám ukázala některé zajímavé rostliny – jinan dvoulaločný nebo perčovník pravý, u něhož jsme si vyzkoušeli sílu vláken listu, ze kterých se vyrábí gutaperča. Dále jsme byli odvedeni k nápodobám mnišských bylinných zahrádek, kde jsme mohli obdivovat to, co už známe ze zahrad našich maminek a babiček – levanduli, tymián, rozmarýn, nejrůznější druhy máty, saturejku. Řeč přišla i na jedovaté rostliny – vraní oko čtyřlisté, bolehlav. Slečna nám popovídala i o údajně nejjedovatější rostlině durmanu obecném, ten jsme ale ani po menší bojové hře, kdy se žáci snažili do hledání zapojit,  nemohli na zahradě najít.

Po přednášce jsme si prošli rozlehlý zbytek zahrady, pokochali se výhledem na vinice a zdejší zámek. Poté jsme vystoupali k místní šikmé rozhledně, nejodvážnější se vydali vzhůru. Největší radost ale dětem neudělalo ani tak dětské zvukové hřiště jako odpočinková lehátka, ze kterých se nechtěly hnout.

 

 

Ke stažení

05.06.2018