Canisterapie aneb Fidorka s Lentilkou u nás

 

Canisterapií se rozumí léčebný kontakt psa a člověka. Pes už svou přítomností dokáže vyvolat dobrou náladu všude tam, kde je jí nedostatek. A o tom, že úsměv léčí není pochyb. Ale už dávno to není jen o radosti, kterou

psi lidem přináší. Canisterapie může mít formu individuální nebo kolektivní. Využívá se různých druhů plemen, s průkazem původu, ale i bez něj.

Dnes u nás v družině byla vzácná návštěva…..Fidorka s Lentilkou,pejsci sloužící canisterapii.Tito pejsci navštěvují školky,školy,dětské domovy i domovy pro seniory.Vše začalo představením pejsků,následovaly

hry s nimi a předvedení jejich dovedností.proběhla i hra na schovávanou,kdy pejsci hledali děti s piškoty.Velmi se nám to líbilo a moc jsme dnes pobavili.Domluvili jsme se,že nás pan Filip s holkama ještě určitě někdy navštíví.Fotky a šťastné obličeje dětí mluví za vše.

26.11.2020