Čarodějná centra aktivit – fotky

Čarodějná centra jsou za námi a myslím, že se vydařila. Každý si dle chuti chodil do školy v převleku čarodějnic či s účesem, který si do školy jen tak někdo neučeše. Maminky nám také přišly stylově oblečené. Moc rodičům 3.D děkuji za pomoc. Tentokrát přišel tatínek Dimitrise, maminka Medy, maminka Kubíka V. , maminka Káji a Kubíka K. , maminka Kryštofa a maminka Emy T. a maminka Elly nám pomohla ušít nádherné maňásky. Děkujeme!

V objevech jsme se naučili něco o bylinkách a dali si čajový elixír mládí. Také jsme měli výbornou snídani. Tentokrát pekl, Cliff, Toník a Kubík V.

V matematice jsme řešili čarodějné šifry a opravovali čarodějnicím chyby. Také jsme procvičovali paměť.

V češtině jsme se naučili něco o tradici tohoto svátku. Vím, že pochází z Německa, že se symbolicky pálí zlo a měsíc je v tomto období v úplňku. Dříve se také oheň přeskakoval. Pomocí lektvarů jsme si procvičovali vyjmenovaná slova a opravovali čarodějnicím diktát. Také jsme procvičovali paměť.

V ateliéru jsme si ušili s pomocí maminek krásného maňáska čarodějnice či čaroděje. Kdo nechtěl šít, vyrobil si čarodějný klobouk.

čarodějka – maňásek

čarodějné klobouky

Také jsme stihli nakrmit naše zvířátka, která už se nás ale vůbec nebojí. 🙂 !

Ve čtvrtek jsme měli návštěvu z Linky bezpečí na téma Vztahy. Také jsme si povídali o tom, jak to na Lince bezpečí funguje.

rybičky emocí
co si děti vyrobily…

Kryštof oslavil narozeniny 🙂

V pátek jsme se vydali na výlet do Zoo Praha. Tam jsme měli objednaný komentovaný program Zvířátka na jaře. Jací jsou rodiče, kolik mají mláďat a jak se o ně starají. Děkuji mamince Nely za milý doprovod. 🙂 Nikdo nepřibyl a nikdo v Zoo nezůstal. 🙂

Podívejte se na fotky, jak jsme si to užili. 🙂

Duben je za námi. Těším se na květen.

Vaše paní učitelka

01.05.2023