Centra aktivit leden 23.1.-27.1.

Milí astronauti,

známky za 1.pololetí jsou uzavřené.

Pojďme si zpříjemnit čekání na vysvědčení v centrech aktivit.

Co nás tento měsíc čeká?

Tato centra budou zaměřené na zopakování všeho, co jsme se dozvěděli o vodě a vzduchu. Také budou zaměřena na spolupráci, dělení rolí a vzájemnou podporu, kterou trénujeme celé pololetí. Protože jsme astronauti, tak si také připomeneme, jak se starat o naši planetu Zemi. Budeme si povídat o životním prostředí.

V objevech se můžete těšit na pokusy. V prvouce jsme probírali vzduch a vodu. Zkusíme se tedy na vzduch a vodu podívat z fyzikálního hlediska a trochu si oba živly prozkoumáme. Jaké má voda vlastnosti, jak jinak můžeme nafouknout balónek? Díky menšímu počtu si můžete pokusy vyzkoušet všichni. Aby se pokus úspěšně podařil, bude však potřeba SPOLUPRÁCE!

V psaní se budeme věnovat psaní souvislého textu. Vymyslíme příběh, který bude obsahovat co nejvíce vyjmenovaných slov. Možná bude také obsahovat přímou řeč. Bude obsahovat osnovu. Bude se držet pravidel vypravování. 1. Kdo a kde 2. Co se děje. 3. Kam až to došlo. 4. Co se stalo. 5. Jak to skončilo. Nejlépe zpracovaný příběh bude odměněn. Téma bude: „Co nám dává les.

Ve čtení se budeme věnovat četbě Když se řekne les, dále potom četbě vlastní knihy.

V matematice se budeme věnovat řešení různých úloh, které astronauty baví. Kdo bude mít hotovo, může se vrhnout do Koumáka. Věřím, že vzájemná pomoc bude astronauty bavit. Zkusíme si spočítat úlohu s rybičkami. Zamyslíme se, kolik jich může být v akváriu a co tam vše k životu potřebují. Také budeme plánovat let balónem pro celou rodinu. Horký vzduch tedy dělá co? Zkusíme si takový balón pomocí fénu rozpohybovat vzhůru.

V ateliéru si budeme pracovat společně. Zkus pomoci planetě Zemi. Rosteš na ní a planeta Země potřebuje tvé ohleduplné chování, aby se zabránilo globálními oteplování. Jak bude vypadat tvůj budoucí domov? Jak by mohla vypadat škola, aby byla snížena uhlíková stopa každého z vás? Jak můžeme pomoci k tomu, aby se snižoval výskyt oxidu uhličitého v ovzduší?

Já budu plnit roli asistentky, která bude nápomocna tam, kde bude právě potřeba. Kdo by chtěl tento týden na návštěvu k nám to třídy, stačí mi napsat. Jste samozřejmě jako vždy srdečně vítáni. Pokud by nikdo neměl v tento týden čas, nevadí, jsme již tým, kde funguje spolupráce a vzájemná pomoc.

Nebude chybět ani hudební chvilka, nebudou chybět ani hodiny tělocviku, které budeme mít dle rozvrhu. Také nás čekají další medailonky vynálezců. Kdo bude brzy hotov, může se začíst do své vlastní knihy a ponořit se tak do světa fantazie.

Další informace:
PÁTEK: 27.10. čtenářská dílna s vlastní knihou

Pojďme si to užít.

Vaše paní učitelka

17.01.2023