Centra aktivit na téma HMYZ A LOUKA

Tato centra nás měla zavést do prostředí, ve kterém se budeme pohybovat příští týden na škole v přírodě. Chata je obklopena loukou, a tak věřím, že si užijeme pozorování také v živé podobě. Máme s sebou badatelský batůžek do přírody. Holky rády sbírají luční kvítí, tak se těším, jak si to užijeme.

Deky bereme také na školu v přírodě, včetně desek, abychom si mohli užívat vzdělávání venku.

Spolupráci musíme ještě stále trénovat, ale ve středu před výukou plavání se nám to krásně podařilo. Všichni ve skupinkách spolupracovali a ve třídě to bylo takové, jaké by to mohlo být pořád 🙂

Ve čtvrtek jsme trénovali spolupráci také venku při míčových hrách. Ukázalo se, že spolupráce přináší výhru. 🙂 ! V centrech astronauti pracují 60min bez přestávky a následně pak potřebují velké množství pohybu, aby se odreagovali. Poslední hodiny bývají relaxační. Měli jsme čtenářskou dílnu s vlastní knihou, kde si každý odpočine od práce ve skupince. Může se ponořit sám do sebe a nemusí v tu chvíli s nikým navazovat kontakt. Proto je takto aktivita velmi důležitá. Tato aktivita je o to příjemnější, že může probíhat venku na trávě a na dekách.

Stihla jsem jen pár fotek, protože jsem kromě středy hodně ladila spolupráci ve skupinkách. 🙂

Děkuji mamince Kačenky, mamince Dimitrise a také mamince Štěpána a Mariánky za milou společnost a pomoc.

Tato centra byla letos poslední. Ve třídě začíná být horko, proto budu po škole v přírodě přesouvat výuku hodně na čerstvý vzduch.

Centra byla zakončena retro pátkem z 80. a 90. let, který vymyslel náš školní parlament. S dětmi jsem si ráno popovídala o tom, jak to v této době bylo. Pár astronautů také přišlo v originálním převleku z této doby ! O velké přestávce si všichni mohli na hudbu této doby také zatančit. 🙂

Budu se těšit na další centra aktivit ve čtvrté třídě.

Zde je pár fotek z těchto center :

26.05.2023