Centra aktivit: Pokusy, workshop na zahradě- význam luk a tradiční sečení kosou a srpem

Minulý týden jsme měli s dětmi nabitý. V úterý proběhlo venkovní vyučování na zahradě, kde jsme se věnovali ekosystému luk. Vysvětlili jsme si jejich význam pro dnešní dobu, ale zavítali jsme i do pohledu z historie. Učili jsme se poznávat luční kvítí a byliny, které na zahradě volně rostou pomocí odborné literatury.  Dozvěděli jsme se mnoho informací o jejich léčivých účincích a  měli možnost si vytvořit jednoduché herbáře. Úžasnou zkušeností pro děti bylo vyzkoušení si tradiční senoseče a to kosou, srpem a kososrpem. Velmi děkujeme p. Taxovi a také p. Hynkové za zapůjčení zahrady.
Protože se dětem líbí pokusy, centra aktivit byla minulý týden zaměřena na pokusy s vodou a jak si je děti užily, můžete sami posoudit z fotografií. 😊

30.05.2021