Čtenářský deník – záznamy o četbě

Milí páťáci,

stejně jako v předchozích letech se i letos budeme věnovat četbě. Budeme číst, číst a zase číst. Takže, milí knihožrouti, opět budeme psát záznamy o přečtených knihách do čtenářského deníku. Můžete pokračovat v tom, co již máte, jen na nový list hezky nadepište 5.tř, školní rok 2023/24 a na další list můžete začít psát.

Data odevzdání čtenářských deníků jsou: 15/10., 15.12., 15.2., 15.4., 10.6. 

Pokud den připadá na volný den nebo jste nemocní, odevzdáte nejpozději následující pracovní den nebo v den, kdy se vracíte zdraví do školy.

Co má kvalitní záznam o přečtené knize obsahovat?

 • název knihy
 • jméno a příjmení autora knihy
 • jméno a příjmení ilustrátora, pokud kniha ilustrace má. Pokud je nemá, napište: bez ilustrací.
 • počet stran ( bylo by fajn, kdyby kniha měla alespoň 150-200stran)
 • hlavní postava (postavy)
 • stručný obsah, ale ne zas úplně stručný. Takový, aby se z něj dalo poznat, o čem kniha vypráví. Neopisujte prosím texty z obálek, úvodů ani doslovů knih. Myslím, že je to pod naši úroveň a vím, že tvořit, psát umíte všichni velmi pěkně. Pokud se jedná o knihu povídek, příběhů, zapište, že jde o tento typ knihy, a převyprávějte jednu z nich (nemusíte vybírat nutně tu nejkratší)
 • své hodnocení knihy – můžete smajlíkem, zda byste doporučili, či ne. Pokud se vám kniha nelíbila nebo jste očekávali něco trochu jiného, napište to. Ne vždy se naplní naše očekávání. Napište, i pokud vás kniha překvapila….
 • ilustrace , vaše ilustrace. Můžete kreslit podle obrázku v knize.

Jaký typ knih do čtenářského deníku ne?

 • komiksy
 • knihy typu Poseroutka
 • knihy vtipů
 • encyklopedie také nejsou úplně vhodné, špatně se z nich píše obsah

TĚŠÍM SE NA VAŠE ZÁPISY, NA NAŠE SPOLEČNÉ POVÍDÁNÍ O KNIHÁCH, ČTENÍ I TVOŘENÍ 🙂

 

05.09.2023