Den Země

19.4. se konal projektový den Den Země. Protože bylo špatné počasí a velká zima, sešli jsme se ráno ve třídě a povídali jsme si o planetě Zemi, co ji nejvíce ohrožuje, jak se chovat, abychom ji chránili. Pak jsme si povídali o tom, co je to cirkulární ekonomika, kterou propaguje  známý švédský futurolog.

Více na http://zpravy.idnes.cz/cirkularni-ekonomika-futurolog-anders-wijkman-frp-/zahranicni.aspx?c=A170413_130409_zahranicni_pas

Když se trochu oteplilo, šli jsme uklízet za školu, kde jsme hrabali listí, větvičky, zametali a odpad ukládali do kontejneru. Hodně foukalo a byla zima, tak jsme se rádi vrátili do školy a trochu se ohřáli. Poté jsme se vydali na procházku jarní přírodou, kterou jsme zakončili v Pizzerii Luna, kde jsme si pochutnali na dobrém obědě a zároveň se učili, jak se chovat v restauraci.

 

22.04.2017