Divadelní představení o pověstech českých

V pondělí 27.2. jsme zhlédli divadelní představení Pověsti české aneb Pohádky pod Řípem. Divadelní představení určené nejen dětem pro hereckou dvojici Eva Hrušková – Jan Přeučil zpracoval dramaturg České televize Jiří Chalupa. Jednalo se o poutavé a nezapomenutelné představení, kdy se na jevišti odvíjely příběhy praotce Čecha, kněžny Libuše a silného Bivoje, ale i drama Ctirada a Šárky. Jednotlivé scénky dokreslily chytlavé písně Zdeňka Bartáka, které si děti zazpívaly spolu s herci. Děti se také mohly pobavit vtipným řešením loutek Jaroslava Doležala, a dokonce se někteří dobrovolníci i sami zúčastnily děje na jevišti, kde si zahrály historické postavy, například Bivoje, Kazi nebo Tetu. Dále se seznámily s postavami Libuše, Vlastou a Šárkou i urostlým Ctiradem. Děti se během představení pobavily a zároveň se i dozvěděly historické události naší minulosti.

 

 

05.03.2023