Divadlo

Cestování nás už trochu unavilo. Přemýšleli jsme, co nám v dnešní nelehké době chybí.

Koupili jsme si vstupenky, společensky jsme se oblékli a vydali se do divadla Kampa. Zrovna hráli muzikál ,,Země je placatá, nebo tě zabiju´´.

Pak jsme se usadili a představení mohlo začít. Tento děj se odehrával na konci 19. století a ještě někteří lidé přesně nevěděli, zda země někde nekončí. Nemohli se přesvědčit, protože nebylo ještě tak rozšířené cestování. Vše probíhalo na jedné oceánské lodi. V představení bylo mnoho hezkých písniček a děj měl rychlý spád. Ani jsme si nevšimli, že už je přestávka. Po malé pauze jsme se opět pohodlně usadili a v druhé polovině představení jsme zjistili velmi zajímavé skutečnosti. Na palubě bylo mnoho převlečených žen, mnoho intrik a hlavním důvodem plavby a důkazu, že je Země placatá byl obchodní trik hlavní postavy pana Hamiltona. Tomu se totiž nepovedly vyrobit globusy, a tak chtěl lidi přesvědčit, že je Země placka. Bylo to dřív stejné, jako dnes.

Po představení jsme ještě dlouze diskutovali, ujasnili si pojmy z uměleckého prostředí (co je to próza, poezie, drama, epická báseň, lyrická báseň atd.).

Začali jsme skládat básně. Ukázky dvou umělkyň jsou v přílohách. Dobře si je prohlédněte, protože kdo ví, jednou si třeba koupíte celou jejich sbírku básní.

Ke stažení

03.03.2021