Do školy chodíme pěšky

V září se naše třída účastnila akce Pěšky do školy, která měla za cíl motivovat žáky, aby do školy vyrazili pěšky, na kole nebo koloběžce, a zvolili tak ekologičtější i zdraví prospěšnější dopravu, než je auto.

Ukázalo se, že pro nás je to hračka, neb už většina z nás do školy pěšky nebo na kolobežce běžně vyráží 🙂 Také proto jsme v celkovém hodnocení získali 109 bodů a v rámci naší školy se umístili čtvrtí!

Mimo chození pěšky jsme si vyslechli přednášku černošických policistů o pravidlech bezpěčného pohybu ve městě, na hodině informatiky vyzkoušeli projekt Bezpečné cesty a v rámci výletu do Staré čistírny odpadních vod nejen, že jsme ušli 4 km pěšky, ale i jsme si zopakovali dopravní značky a pravidla cestování městskou hromadnou dopravou.

Akce byla úspěšná a my i nadále chodíme pěšky do školy!

08.10.2023