Družina na Jarních trzích

V sobotu 6.4.2019 se v naší obci sešlo hned několik zajímavých akcí. Jednou z nich byly bezesporu jarní farmářské trhy spojené se zabijačkou, které se v dopoledních hodinách konaly na náměstí Centra Vráž. Vychovatelky z naší školní družiny si pro tuto příležitost připravily pro návštěvníky trhů tvůrčí dílničku. Všichni kdo na trhy zavítali třeba kvůli nákupu bylinek do zahrádky, nebo pro voňavé koření na vaření, či si přišli pochutnat na zabíjačkových specialitách, mohli si se svými dětmi odnést i pěknou jarní dekoraci. Vyráběli se například barevní ptáčci, dřevěné kytičkové zápichy, sněženky na papírových táccích, obrázky v rámečcích ze špachtliček, nebo veselé ovečky. Sluníčko nám velice přálo a při našem tvoření nádherně hřálo.

Příjemnou chvilku vytvořilo také loutkové představení pro děti, které se odehrálo díky pěknému počasí venku, a to přímo na plácku před stánkem družiny. Rodiče si ji vychutnali s dopolední kávičkou a děti se zatajeným dechem. Atmosféra byla sobotně pohodová a myslím, že kdo přišel neodcházel zklamaný.

Doufáme, že tak jako pro nás bylo toto tvoření příjemnou příležitostí pro neformální setkání s rodiči, dětmi i jinými návštěvníky, byl i pro Vás náš tvořivý koutek vítanou jarní zábavou.

Za naši družinu vychovatelka Olga Brožová

23.04.2019