Exkurze do Brna

V úterý 8.listopadu absolvovaly 8. třídy exkurzi do Brna. Zatímco ostatní osmičky jely autobusem, naše třída se vydala na cestu vlakem. Bylo to sice delší, ale zážitek o to větší. Po příjezdu nás čekal první bod programu : science centrum VIDA na brněnském výstavišti. Desítky exponátů, které si bylo možné vyzkoušet, se stalo na dvě hodiny zdrojem zábavy pro celou třídu 8.C. Odvážní si vyzkoušeli letecký trenažer, dozvěděli se jak vzniká hurikán, gejzír či zemětřesení. Po krátké přestávce jsme se v centru Brna najedli a šalina nás dovezla k hlavnímu cíli exkurze: vile rodiny Tugendthat. Jedna z nejkrásnějších moderních staveb na světě všechny zaujala. Posledním bodem programu byla prohlídka centra Brna, vyfotili jsme se před brněnským „orlojem“ a za tři hodiny nás RegioJet vysadil v Praze.

Luděk Svoboda

 

10.11.2022