Exkurze do Brna

Osmáci v Brně

8.listopadu vyrazily všechny osmé třídy na exkurzi do Brna. Hlavním cílem byla památka UNESCO – vila Tugendhat. Některé třídy ještě zavítaly do Vida Centra, ta naše si raději prohlédla centrum města.

 

Brno bylo pro většinu z nás veliká novinka. Nikdy jsme zde nebyli, ale mile nás překvapilo. Veliké dobrodružství byla cesta šalinou, kde nám jedna místní paní opravila slovník. Po zdokumentování krásné vily Tugendhat, kterou si v budoucnu určitě chceme všichni pořídit, jsme se vrátili k velikému orloji, který, jak už víme, produkuje kuličky. Ty jsme ale bohužel neulovili. Škoda jen, že cesta tam trvá skoro tři hodiny.

Kristýna Štěpánková

 

Brno se mi velmi líbilo, nejen protože mě přišel navštívit děda, ale taky protože bylo hezké zase se třídou někam jet. Cesta autobusem tam i zpátky byla dlouhá a to je ideální čas na vyprávění různých příběhů a dělání si srandy z Brna.

Amélie Slezáková

 

Brno je velice pěkné město, obzvlášť se mi zalíbil jejich orloj, který byl v obležení samých pochybných bytostí. A potom je tu dominanta města – hrad Špilberk. Sice jsme ho nenavštívili, ale i z dálky vypadá velice impozantně. Ale jako žák osmé třídy jsem ocenil především spoustu fast foodů, které jsou opravdu na každém rohu.

Jakub Manda

 

Na Brně mě zaujal orloj, protože jste si mohli chytit kuličku jako suvenýr. Líbil se mi i brněnský drak, který visel na stropě, i když vypadal jako krokodýl. Také se mi líbilo , že občerstvení a jídlo jste si mohli koupit úplně všude.

Natálie Krejčíková

 

V Brně se mi nejvíce líbila vila Tugendhat, zaujalo mě na ní to, že i když byla postavena 1929 – 1930, tak je doteď moderní. Ve vile mě fascinovala onyxová stěna, která měla nádhernou kresbu, stejně tak jako dřevo, ze kterého byly vyrobené vysoké dveře nebo knihovna s tajným vstupem. Myslela jsem si, že dveře vysoké až do stropu nejsou takový rozdíl oproti normálním, ale jakmile jsem procházela normálními dveřmi, připadala jsem si stísněně a více se mi líbily ty vysoké.

Klára Vychodilová

 

Jak asi každý ví, Brno je město jinačí nežli taková Praha. Liší se třeba tím, že by si člověk ani ve snu nepředstavil, že zdejší orloj vypadá jaksi zajímavě, rozhodně ne jako hodiny. Nebo také brněnský drak, že je ve skutečnosti krokodýl? Přes to všechno jsme se nesetkali s ničím, co by nám přitížilo, nebo dokonce pokazilo náš výlet! Ve vile to bylo skvělé, také náš průvodce byl moc milý!

Josefína Špetláková

 

14.11.2022