Exkurze do čistírny odpadních vod

V horkém dni 18. 6. jsme vyrazili na plánovanou exkurzy do čistírny odpadních vod v Černošicích. Čistírna odpadních vod (zkratkou ČOV, z toho též „čovka“, často označována jako „čistička“) je zařízení, ve kterém dochází k čištění odpadních vod. Čistírny bývají budovány v blízkosti různých provozů, kde slouží k čištění průmyslových vod a odpadních vod ze zemědělské výroby. Dále bývají u měst a obcí, kde čistí vody komunální a smíšené, což je také příklad čistírny v Černošicích.

V čistírně nás přivítala hodná a příjemná paní technoložka, která pro nás měla připravené zajímavé povídání. Nakonec jsme si celý areál mohli opatrně projít a prohlédnout si veškeré procesy. Obě cesty jsme zvládli pěšky. Při zpáteční cestě jsme se občerstvili a doplnili tekutiny v milém bistru.

 

18.06.2021