Filmové představení Planeta Praha

V pátek 3.3. jsme zhlédli dokumentární filmové představení s názvem Planeta Praha v Kině Radotín. Tento snímek od tvůrců oceňovaného filmu Planeta Česko se tentokrát odehrává v naší metropoli, kde vedle lidí žijí často nečekaní zvířecí sousedé, jejichž každodenní dobrodružství filmaři zaznamenali díky nejmodernějším technologiím z výjimečné blízkosti.

Snímek zachycuje například, kde se v Praze vzali majestátní mufloni, jak si u Vltavy počíná slípka zelenonohá, které nutrie bere možnost ke hnízdění, do jaké skrýše se na Petříně schovává roztomilý plch, nebo jak si roháč shání v nočním reji zahradní restaurace svou partnerku. Tento výpravný film o zvířecích hrdinech, které tajně žijí v naší metropoli, byl velmi zajímavý a dobrodružný pro malé i velké diváky. 🙂

 

 

05.03.2023