Francouzské pečení koláčů

Nejdříve jsme si rozváleli těsto a pak ho dali do forem. Pak jsme připravili tvaroh a jablka, poté jsme je dali na těsto, přiklopili na druhou stranu část těsta dali péct. Ale ještě předtím paní učitelka vložila kuličku alobalu do každého koláče a my jsme museli jít za dveře, abychom neviděli, kde jsou kuličky ukryté v koláčích. Pak jsme koláče nakrájeli a kdo tam měl kuličku, tak byl král. Bylo to super.

Helena Václavková

V únoru jsme šli s naší třídou do kuchyňky upéct tříkrálový koláč. Koláč mi moc chutnal, ale mohlo by ho být více.

Jan Pauš

V pátek 22.2.2019 jsme se třídou pekli typický francouzský tříkrálový koláč. Koláč se tradičně připravuje z listového těsta s mandlovou nádivkou, my jsme naplnili koláče jablky a tvarohem. Poté někdo do koláče schová figurku a ten, kdo jí v koláči najde, se stává králem roku.

 

V pátek, poslední den před jarními prázdninami, jsme pekli tříkrálový koláč. Pekli jsme přesněji dva, jeden jablečný a jeden tvarohový. Hlavní přísady byly jablka, listové těsto a tvaroh. Jakmile jsme koláče dali do trouby, sedli jsme si ke stolu a povídali si o našich plánech o prázdninách. Když jsme dopekli, zahráli jsme si takovou menší hru, kterou hrávají rodiny ve Francii. Jenom jsme dojedli a byl konec francouzštiny.

Julie Novotná

Po příchodu do kuchyňky jsme si rozdělili práce, někdo mazal formu, další strouhal jablka a někdo zase válel těsto. No prostě, bylo, co dělat. Ale za ten výsledek ta práce stále, no a nakonec i paní učitelky, od kterých jsme se uvolnili z hodin, měly radost z drobné ochutnávky….

 

Pekli jsme koláč, někdo vykrajoval hvězdičky, někdo šlehal tvaroh. Byla to zábava.

Šimon Jakl

 

15.04.2019