Francouzské pečení koláčů

Tříkrálový koláč a volba krále roku 2019

 

Ve středu 6.3. 2019 jsme pekli tříkrálový koláč. Každý žák přinesl nějakou ingredienci k upečení koláče. Během pečení v troubě jsme si povídali o prázdninách a pak jsme ho snědli. Veronika si vytáhla kus koláče s postavičkou, takže je královna.

Štěpán Jurenka, 7.C

 

Koláč byl překvapivě dobrý. MOC DOBRÝ. Pečení je jednoduché a podle mého názoru to za to stojí. Pečení jsme si užili.

Adam Štika, 7.B

Když jsme pekli tříkrálový koláč, tak jsem si to moc užila. Všichni měli rozdělené práce, což bylo dobře, protože se nikdo nenudil. Když byl koláč připraven, tak ještě před dáváním koláče do trouby do něj paní učitelka dala alobalovou kuličku. Po chvíli byl koláč upečení k jídlu. Byl hrozně moc dobrý. Králem se pak stále Verča.

Dominika Vaňková, 7.B

Pečení tříkrálového koláče bylo velmi pěkné a pak i chutné. Moc se mi to líbilo. Díky pečení uběhla francouzština velmi rychle.

Václav Vlasák, 7.A

Ve středu 6.3. 2019 jsme šli všichni do školní kuchyňky péct francouzský tříkrálový koláč. Byla to zábava, myslím, že se nám to podařilo. Koláč byl dobrý a královnou roku se stala Veronika. GRATULUJEME!!

Veronika Mouchová, 7.A

Pekli jsme tříkrálový koláč. Bavila mě příprava, míchal jsem vajíčko na potření koláče. Po upečení jsme si rozdali porce koláče, pak jsme jedli. Královnou se stala Veronika. Umyli jsme nádobí a šli jsme na další hodinu.

Tomáš Mlčoch, 7.C

Tříkrálový koláč uspokojil moje chuťové pohárky. Pečení se mi líbilo.

Kristián Behenský, 7.B

Pečení tříkrálového koláče bylo zajímavé, protože něco takového u nás v Čechách nepečeme. Koláč se povedl a byl moc dobrý. Královnou se stala moje kamarádka Verča. Doporučila bych zkusit tento koláč upéct i doma. Také se mi líbilo, že jsme při pečení koláče všichni hromadně spolupracovali.

Karolína Voženílková, 7.B

Bylo dobré, že jsme si mohli vyzkoušet, jak slaví svátek Tří králů ve Francii. A že se jen neučíme mluvit, ale poznáváme jejich tradic. Karolína Pivničková, 7.A

 

15.04.2019