Hasiči pro školní družinu

Na hřišti před školou je jeden malý kohoutek s vodou. Proč jsou tedy téměř všechny děti ze školní družiny v plavkách, v očích jim hrají maličké jiskřičky, a nedočkavostí poskakují u plotu?
Ale to už napětí přerušuje nadšený řev. Je 6.6.2019, 14:00 a ke školnímu hřišti přijíždí dvě vozidla SDH Mokropsy. Opět, snad již tradičně, je tu hasičské odpoledne pro děti ze ŠD.
A zábava letos začíná ihned. Technika vozidla prý bude k ukázce až 27.6., kdy naši hasiči přijedou na školní akci Hurá na prázdniny. Ale to nám nevadí, děti se stejně nejvíc těší na vodní radovánky.
Hasiči zapojují dvě menší hadice, z velké (na vrchu vozidla) by se totiž voda vystříkala příliš rychle a bylo by po zábavě. Nejodvážnější děti si zkouší, jak je těžké takovou hadici udržet, zkouší i jednotlivé režimy kropení: od husté mlhy po silný proud. Obzvlášť velkou zábavu slibují dvě skupiny, které vyrážejí s proudem ze stříkaček proti sobě, na nikom z okolí tak nezůstává suchá nit. Nadšené jsou i děti, které zrovna nekropí, běhají ve vodní mlze, přeskakují silný proud, probíhají vodním vějířem. Některé děti využívají proudu vody v odplaveném štěrku a staví si v něm hráze s potůčky,jiné se ráchají ve vytvořených loužičkách. Komu už je zima, využívá druhou půlku hřiště, kde jsou na sluníčku roztažené ručníky a děti se tam sluní jako na pláži.
Po hodině dochází voda. Poslední čochtani se dosušují. Všichni se vyfotíme u hasičského vozidla.
Mraky se začínají stahovat nad školou, nebe je temné, padají první těžké kapky. Hasiči odjíždí. Vracíme se do školy právě včas, bouřka už je tady. Že by ji to naše kropení přivolalo?
Děkujeme SDH Mokropsy za další skvělou akci pro děti.
Za kolektiv vychovatelů
Anna Totušková

17.06.2019