Interaktivní mobilní muzeum TRILOPARK

V pátek 22.4. byl Den Země. Naše třída měla opravdu pestrý program. Byli jsme u hasičů, ve sběrném dvoře a závěrem našeho pátečního „vyučování“ byl program Triloparku. Době kolem dinosaurů se věnujeme rádi.  Děti téma baví a jistě snad každý jednou viděl úžasný film pana Zemana Cesta do pravěku. V tomto týdnu jsme si dali trilobity a amonity v matematice, ve výtvarné výchově dinosaury a další zvířata jejich doby i před nimi.

V pátek, v pátek se prý otevírají jeskyně s poklady. U nás to tentokrát nebyla jeskyně, ale poklady se před námi rozhodně objevily.

Lektoři Triloparku nám umožnili prostřednictvím exponátů nahlédnout očima i hmatem do dávných dob. Na čtyřech stanovištích jsme se věnovali tvorům, kteří dnes již nežijí. Dozvěděli jsme se o jejich době, životě a vlastně i skonu. Jejich potomci  jsou však mezi námi  stále. Je dost pravděpodobné, že jste některého měli k obědu nebo k večeři. Odkrývali jsme dravého dinosaura nazývaného Deinonychus, odlévali ze sádry odlitky tvorů z pravěkých moří – trilobity, ježovky, hlavonožce i žraločí zuby, s vibrační bruskou jsme si vyzkoušeli „dobývání“ zkameněliny z matečné horniny, hledali jsme články lilijic, seznamovali se ze zajímavými zkamenělinami a dalšími exponáty z dob před miliony lety. Viděli jsme mamutí srst i stoličku, zub mosasaura z Čech, amonity, trilobity, orthocery,  zuby fosilních žraloků…

Každý si odnesl sádrový odlitek. Kdo chtěl, mohl si zakoupit repliky lebek, amonitů nebo trilobitů.

Bylo to zajímavé a moc fajn.

23.04.2022