Jak jsme cestovali po Evropě

Na hodiny vlastivědy jsme se poslední měsíc obzvlášť těšili, protože si naše paní učitelka vymyslela projekt Státy Evropy. Rozdělila nás do pěti skupin a každá skupina  si vylosovala jeden stát. Postupně jsme navštívili Bulharsko, Francii, Itálii, Řecko a Španělsko.

Přípravy na cestování byly veliké. Museli jsme do školy přijít v barvách vlajky vylosovaného státu. Naučit se několik slov cizí řečí. Vyhledat informace a hlavně zajímavosti o dané zemi. Každý z nás chtěl překvapit ostatní něčím novým. Dominik vytvořil krásnou mapu Itálie, Niky P. nakreslila obrovskou Eiffelovu věž, Ema měla připravenou předpověď počasí v Bulharsku, Niky K. připravila opakovací test pro spolužáky a četla nám z knížky Řecké báje a pověsti apod.

Hodina vlastivědy začala vždy pozdravem a poslechem hymny. Následovalo vyprávění „domorodců“, o zvycích a tradicích, zpěvácích a hercích, o národních pokrmech a nesměly chybět ani recepty. Asi nejvíce jsme se vždy těšili na ochutnávku, která uzavírala celé vyprávění. Měli jsme možnost ochutnat hroznové víno, melouny, kaki, fíky, jednohubky, italský sýr, pizzu, tzatziky, bagety a další dobroty.

Nejtěžší pro nás bylo závěrečné hodnocení, protože určit nejlepší stát jednoduše nešlo. Všichni jsme se snažili a určitě jsme si zasloužili velikou jedničku a pochvalu, kterou jsme dostali od paní učitelky do žákovských knížek.

Žáci V.C

 

 

 

 

19.11.2015