Lakros do škol

V průběhu podzimu se naše škola zapojila do akce “lakros do škol”. Od českého lakrosového svazu nám byla zapůjčena sada interkrosek a míčků.
Interktos je indoorová bezkontaktní verze lakrosu, kdy proti sobě nastupují dva týmy a účelem je vsítit do branky soupeře více gólů než on.
Do akce byly zapojeny 2. – 4.třídy z mokropeské školy. Na první tréninky docházeli do hodin tělesné výchovy trenéři lakrosu, aby dětem i učitelům ukázali základy hry.
Zakončení akce proběhlo v pátek 17.12. meziškolním turnajem. Šest škol, které se do akce “lakros do škol” zapojily, bojovalo v turnaji o co nejlepší umístění. Z Černošic školu reprezentovali někteří žáci 4.B. Po dvou těsných výhrách v základní skupině, z nich jedna byla dokonce “na náhlou smrt”, jsme se probojovali až do finále. Tam jsme bohužel o dva góly na soupeře nestačili. Z vůbec prvního meziškolního turnaje v lakrosu jsme tedy přivezli do černošické školy 2.místo a jako bonus nám ve škole zůstává vybavení pro interkros.
19.12.2021