LEDEN U JOHNNYHO ANEB BOBOVÁNÍ NA SNĚHOBAHNĚ 25.1 -28.1.2021 (část Medvídků a Žabiček)

TÉMA POD ČAROU:  FINANČNÍ GRAMOTNOST, PLATEBNÍ KARTY, CHRÁNÍME SVŮJ PIN.

CESTUJEME ČASEM – POZNÁVÁME SVĚTADÍLY A HLAVNÍ MĚSTA SVĚTA (osobní rozvoj).

KNÍŽKA MĚSÍCE ÚNORA: STÍNADLA SE BOUŘÍ (JAROSLAV FOGLAR).

Vážení rodiče a kamarádi,

tento týden se nesl v očekávání hezkého vysvědčení, ale to nám vůbec nebránilo opět zažít spoustu legrace… 🙂 .

Jak to bylo možné, vyrazili jsme na první kopeček bobovat… sníh se sice pomalu měnil v bahýnko… ale to je život, jak říkal Johnny 😉 . Zato jsme si užili legraci při stavbě maxi sněhových koulí a přežili jsme koulovačku s Johnnym na hřišti 🙂 .

Také jsme si povídali o tom, jak správně nakupovat, co je to rodinný rozpočet, jak používáme platební kartu a co je to PIN. Potom jsme cestovali po různých světadílech a povídali jsme si zajímavosti o hlavních městech světa. Pomocí slizu jsme vytvářeli ostrovy a různé světadíly a také jsme zjišťovali, jací lidé tam žijí, jaké je tam podnebí, fauna, flóra… atd.

Zajímavé také bylo malování zvířat poslepu (s Harrym a spol.) a potom jsme si vybarvovali „ANTISTRESOVÉ OMALOVÁNKY“ (troška klidu neškodí)…. 🙂 🙂 🙂 .

Z NAŠÍ ČINNOSTI:  Stavíme vzducholoď HINDENBURG, měsíční vozidla Luna 1 a Luna 2 (lego), pleteme copy s Terezkou, stavba MEXICKÉ HRANICE, soutěže, hry, AZ kvízy, dostavba luxusního bydlení, vyrábíme miniatury zvířátek, získáváme hodnosti… Probíhá příprava na divadelní představení pohádky „MRAZÍK“… rozdělení rolí (nutno dokončit během února) 😉 , učíme se hodiny, luštíme matematické hádanky… vše formou hry a různých soutěží.

Johnny nám přinesl hopíky a zápisníky, o které jsme soutěžili v úklidu, ve znalostech a v chování 🙂 .

Na závěr jsme si udělali minidiskotéku na oslavu výborných výsledků jak ve škole (vysvědčení ), tak i v družině, řekli Johnnymu ZDAR – NAZDAR a utíkali jsme k maminkám, abychom jim všechno vyprávěli 🙂 🙂 🙂 .

NAŠE MOTTO:

NEJZTRACENĚJŠÍ DEN V NAŠEM ŽIVOTĚ JE TEN, V NĚMŽ JSME SE NEZASMÁLI 😀 😀 😀 

A na další dobrodružství se těšte už příští týden 🙂

Díky všem, kdo nám fandí, a jak říkáme:

„ŠTĚSTÍ  PŘEJE  PŘIPRAVENÝM“

A.C.S. ZŠ Johnny (Radek)

 

01.02.2021