LEDEN U JOHNNYHO ANEB „KUDY Z NUDY“ 11.1. – 22.1. 2021 (část Medvídků a Žabiček)

TÉMA POD ČAROU: ŽIVOT DINOSAURŮ A JEJICH ÚŽASNÝ SVĚT, STAVBA TRANSSIBIŘSKÉ MAGISTRÁLY (osobní rozvoj)

 

Vážení rodiče a kamarádi,

dalších 14 dní uteklo jako voda a my opět máme spoustu zážitků…. 🙂 🙂 🙂 . Po dlouhém čekání jsme se dočkali a navštívil nás Harry Potter… všechny nás pochválil, že dodržujeme hygienu a byl mile překvapen, jak ovládáme bojové umění, přinesl nám ukázat svou kouzelnou hůlku a také létající ZLATONKU. Také nás učil malovat různá zvířátka poslepu, ukázal nám minikouzla a společně s Hermionou nám zahráli divadlo a my jsme se smáli a smáli… 😀 . Zahráli jsme si spoustu nových zajímavých her (paměťové, námětové, pohybové, komunikační) a poté jsme se strojem času přesunuli do doby před 95 miliony let do Afriky a povídali si o vládcích pravěku – DINOSAURECH – Tyrranosaurus Rex, Argentinosaurus, Spinosaurus…. (promítání – otázky – příběhy – debata – kresba – encyklopedie, viz foto). Dozvěděli jsme se, co jsou to fosílie, kolik metrů měřil největší dinosaurus a mnoho dalšího.

Potom jsme si povídali, jak se připravit na krizové situace, které nás mohou potkat a Johnny pro nás vymýšlel zábavné hádanky a AZ kvízy. Obohatili jsme naší zvířecí farmu o další 4 zvířátka (had, opice, lvice, klokan). Také byla u nás provedena první operace robotické nohy (Filip Costantino), který se zranil při obraně MEXICKÉ ZDI, kterou jsme postavili, aby chránila Johnnyho před útoky ostatních nájezdníků – kočovných kmenů 🙂 🙂 🙂 . Kpt. Metymu Sládkovi se podařilo vyrobit luky a šípy (povídali jsme si o zbojnících, Robinu Hoodovi a Sherwoodském lese). Vždy jsme byli rozděleni do samostatně pracujících skupin.

U chlapců měla největší úspěch výroba ručních granátů RG-4 (vyrobeno cca 180 kusů) a kulometu vzor UKL-59, a je zajímavé, že u děvčat kralovala stavba TRANSSIBIŘSKÉ MAGISTRÁLY (pokládání kolejí, stavba tunelů, výzdoba nádraží… viz foto).

Z naší činnosti:

Výroba motorového člunu (Nathan), speciálních vrtulí s motorkem (Mety a spol.), stavba autodráhy pro testování nových vozidel (Ondra a Denis), výroba tryskáčů (Dominik), stavba polní nemocnice, uzlování, morseovka, abstraktní malba, stavba farmy pro zvířátka, matematické hádanky, učíme se hodiny J J, turnaj stolní hokej a fotbal.

Když jsme vyrazili ven, stavěli jsme minisněhuláky, proběhla velká koulovačka (koulovali jsme se „hlava – nehlava“, křičeli, ječeli, zpívali a také jsme tancovali okolo sněhové koule, na hřišti jsme se učili chodit po laně a závodili jsme na lanové dráze (časovky, viz foto) 🙂

A na další dobrodružství se těšte už příští týden, určitě si to užijeme, to mi věřte 🙂 😀  (já už se těším teď ) 😉

Díky všem, kdo nám fandí, a jak říkáme:

„ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM“

A.C.S. ZŠ Johnny (Radek)

 

25.01.2021