Lidské tělo

Poslední týdny jsme důkladně prozkoumávali lidské tělo. Nejdřív nám paní učitelka přinesla krásný látkový model člověka, na kterém bylo moc hezky vidět, co všechno se v lidském těle skrývá. Informace o tom, jak jednotlivé orgány fungují, nám potom doplnily učebnice prvouky, moc zajímavá encyklopedie a naučná videa. A pak jsme do praxe převedli všechno to, co jsme se dozvěděli. V hodinách pracovních činností jsme z modelíny vyrobili modely člověka. Některé byly úžasně propracované a byly na nich vidět takové detaily jako tepny, žíly, mozek nebo plíce zničené kouřením. Na hodinách výtvarné výchovy jsme stvořili papírová lidská těla v životní až nadživotní velikosti, která pak zdobila zdi naší třídy. A procvičili jsme si i matematiku, protože jsme porovnávali, jaký rozdíl je v tlukotu srdce a dýchání v klidu a po sportovním výkonu (třeba po deseti dřepech:-))). Byla to velká zábava, ale zároveň jsme se dozvěděli spoustu nových a užitečných informací.

 

08.03.2023