Lidský řetěz pro městskou knihovnu

Dne 6. listopadu se naše školní družina zúčastnila akce stěhování městské knihovny. Cílem bylo pomoci městu Černošice a přestěhovat městskou knihovnu do nové krásné radnice. Akci podpořili rodiče, děti a mnoho dalších občanů města, ale také my se školní družinou. Úkolem bylo vytvořit lidský řetěz dlouhý alespoň 150 metrů ze staré knihovny do nové. Knížky se pomocí lidského řetězu postupně přemístily na určené místo. Při akci také asistovali hasiči, vysílačkami koordinovali přesun knížek. Děti akce moc bavila, knížky se přesunuly na určené místo rychleji, než se očekávalo. Během přestávky jsme dostali malé občerstvení, které přišlo všem vhod. Po ukončení akce jsme si prohlédli novou knihovnu, měli jsme radost, že se akce vydařila. Nová knihovna bude krásné prostředí, které určitě přiláká mnoho nových čtenářů.

Velké poděkování patří všem zúčastněným dětem, které se dobrovolně přihlásily a přispěly tak dobré věci.

Drahomíra Kocourková

11.11.2019