Malování na hedvábí

V pondělí jsme vytvářeli velice pěkné originální dekorace z hedvábí. Již v pátek před víkendem jsme si povídali o tom, co hedvábí je, kde se bere, jak se zpracovává i kdo z něho začal vytvářet textilii. Zhruba jsme si řekli, co nás při pondělním tvoření čeká. Děti měly možnost, některé ji využily, si rozmyslet, co budou malovat.

V pondělí nás pan lektor seznámil s postupem a technikou práce. Pracovali jsme s hedvábnými výřezy- kruhy vyztuženého hedvábí. Do nich jsme zapouštěli barvy. Ještě mokré jsme to posypali solí, která vytáhla vlhkost a vytvořila na barevných plochách zajímavé efekty. Na zaschlý výřez jsme ještě malovali konturkou. Někdo se nechal inspirovat vzniklými obrazci, někdo využil předpřipravené nápady.

Všechny obrázky se velmi povedly, každý je originální.

Obrázky malované na hedvábí již visí v oknech, na stěnách či dveřích. Další udělají v podobě dárků radost blízkým.

 

Byla to velmi pěkná tvořivá dílnička.

Moc nás to všechny bavilo

Tvořili všichni včetně paní učitelky 🙂

 

 

10.10.2023