Medvídci v první polovině ledna

V první polovině ledna jsme se věnovali hlavně ptáčkům, tedy těm, kteří u nás na zimu zůstávají. Povídali jsme si o tzv. Ptačí hodince, kterou zaštiťuje Česká společnost ornitologická (ČSO), pustili jsme si krátká ptačí videa na jejich stránkách a ukázali si výukové karty, na kterých je každý ptáček detailně popsán, a to včetně vybarvení. Díky této společnosti jsme si mohli nejznámější ptáčky poslechnout, zpěv to byl krásný. V oddělení jsme si na toto téma vyrobili krmítko. Nejdříve bylo potřeba natřít papír inkoustem, inkoust jsme si naředili vodou, to aby byl světlejší, na vzniklé pozadí jsme zmizíkem nakreslili sněhové vločky. Potom přišlo na řadu krmítko, obkreslené a vystřižené jsme jej vybarvili a na střechu nalepili vatu, to aby bylo krásně zasněžené. Nakonec si děti vybraly ptáčky a vybarvily je pastelkami podle kartiček Mindok. Práce s pastelkami děti bavila, snadno se jimi překrývají barvy a vznikají tak odstíny, jaké ptáci skutečně na peří mají. Teď už budou děti vědět, jací ptáčci k nim létají na krmítko.

Také hrajeme různé stolní hry, zápasíme s dinosaury, motáme gumičkové náramky, stále vyrábíme bambulky (děkuji za vlny), stavíme si bunkry z molitanů, chodíme do tělocvičny hrát sportovní hry a téměř každé odpoledne jsme venku na hřišti před školou.

Anička

14.01.2022