Medvídci, vítejte v novém školním roce!

ŠKOLNÍ ROK 2022 až 2023: ÚVODNÍ INFORMACE PRO 1.B A ČÁST 2.D

1. ÚVODNÍ INFORMACE PRO 1. TŘÍDU

Vážení rodiče, 

v novém školním roce 2022/2023 bych Vás chtěla přivítat a představit se. 

Jmenuji se Anna Totušková, jsem vychovatelkou školní družiny a budu se starat o Vaše dítě. Pro náš kontakt uvádím školní mobilní telefon 728 179 956 (pouze v době družiny, sms kdykoli) a email atotuskova@zscernos.cz. 

Třída, kde se budeme setkávat, je označena – 2. oddělení – MEDVÍDCI a nachází se v přízemí budovy A, ve třídě A02. Je to stejná třída, kde se Vaše dítě učí. V Medvídcích se letos sejdou děti z 1.B společně se 7 dětmi z 2.D. Celkem nás bude 29. 

Odpolední družina je v provozu již od čtvrtka 1. 9. 

Ranní družina probíhá od pondělí 5. 9. v našem oddělení. V prvním dnech družina navazuje na zkrácené konce vyučování prvňáčků. 

Obědy: 

Ve čtvrtek 1.9. půjdeme na oběd v 10:30 hodin. Od pátku do úterý půjdeme na oběd v 11:00 hodin. Prvňáčkům na začátku školního roku trvá oběd zhruba hodinu. 

Běžný režim družiny bude následující: 

ranní družina je od 7:00 do 7:45 hod. v oddělení Medvídků, příchod dětí je možný nejpozději do 7:30 hod. 

odpolední družina je od 11:40 do 17:15 hod. 

odchody dětí jsou pevně dané: do 13:50 a po 15:00 hod. (v době mezi 13:50 a 15:00 hod. nelze děti vyzvedávat). 

v 11:40 hod. nebo v 12:35 hod. (dle konce vyučování) si převezmu Vaše děti od třídní učitelky a půjdeme společně na oběd do budovy C. 

od 13:50 do 15:00 hod. máme dobu pro řízenou činnost s dětmi – výtvarné a rukodělné činnosti, čtení, procházky, sportovní a jiné hry. Není možné, aby si v tomto čase rodiče vyzvedávali své dítě z družiny. Děti, které v tuto dobu navštěvují zájmové kroužky, budou pod kvalifikovaným dozorem mimo naše oddělení – ve sběrném oddělení (aby nenarušovaly řízenou činnost svého oddělení), 

od 15:00 do 15:30 hod. budeme venku na hřišti, vyzvedávat si své dítě můžete již od 15:00 hod. 

po 15:30 hod. mají děti svačinu (prosím rodiče dětí, které budou zůstávat v družině déle, aby je vybavili druhou svačinou do družiny). 

v 15:30 hod. se k nám připojí děti z oddělení ŽIRAFEK A ŽABIČEK. 

v 16:30 hod. se pak všechny děti stěhují do koncové družiny = 4. oddělení – VEVERKY. 

konec družiny je v 17:15 hod. 

Z hygienických důvodů nebude rodičům umožněno od začátku školního roku vstupovat do budovy školy. 

Pokud dítě nepůjde do družiny, bude odcházet samo, nebo jinak, než je uvedeno v zápisním lístku, potřebuji písemnou omluvenku. Od 13:50 do 15:00 hodin je čas vymezený pro řízenou práci s dětmi. V této době není možné si dítě vyzvedávat z družiny. Vše musím mít písemně, telefonické žádosti nemohu vyhovět. 

K omluvení dítěte používejte formulář, který je na webu školy = formuláře. 

Poplatek za ŠD je 450,- Kč za jedno dítě na měsíc a není závislý na délce (tj. na počtu hodin) pobytu dítěte v družině. Platí se ve dvou splátkách – 09/22–12/22 = 1 800 Kč a 01/23–06/23 = 2 700 Kč – podrobné informace o platbě najdete na webu školy nebo ve vnitřním řadu ŠD. Variabilní symbol Vašeho dítěte pro platbu školní družiny Vám zašlu emailem. 

Potřeby dětí do ŠD: 

– převlečení na hřiště v sáčku (podepsané) – uloží si ho do šatní skříňky, papírové kapesníčky 

 

2. INFORMACE PRO 2. třídu

Vážení rodiče, 

Vítám vás v novém školním roce 2022-2023. 

Již mě znáte, jmenuji se Anna Totušková a i letos mám ve školní družně na starosti vaše děti. Kontaktní telefon je 728 179 956 nebo email atotuskova@zscernos.cz 

Do oddělení MEDVÍDKŮ bude chodit celá třída 1.B a část třídy 2.D. Budeme se setkávat ve třídě A02, 2. oddělení: MEDVÍDCI v přízemí v budově A. 

Běžný režim družiny: 

  • Školní družina je v provozu již od čtvrtka 1. 9., ranní družina od pondělí 5. 9., která je ve 2. oddělení (Medvídci) v čase 7:00 – 7:45 hod., děti mohou přicházet nejpozději do 7:30 hod. Koncová družina je ve 4.oddělení (Veverky).
  • Ve čtvrtek 1. 9. půjdeme s dětmi na oběd v 10:30 hodin, v pátek a v pondělí ve 12 hod. Od úterý dle rozvrhu.
  • Pokud Vaše dítě nepůjde první den (1. 9.), popř. i další dny do družiny, napište mu prosím omluvenku. Pro uvolnění dítěte z družiny máme formulář (Žádost o uvolnění dítěte ze ŠD), který je na webu školy. Můžete napsat i omluvenku vlastní. https://www.zscernosice.cz/provoz-skolni-druziny/ 
  • Časy vyzvedávání dětí ze školní družiny zůstávají stejné jako loňský školní rok: do 13:50 nebo po 15:00 hod. V této době máme řízenou činnost s dětmi – výtvarné a rukodělné činnosti, procházky, sportovní a jiné hry. Není možné, aby si v tomto čase rodiče vyzvedávali své dítě z družiny. Děti, které v tuto dobu navštěvují zájmové kroužky, budou pod kvalifikovaným dozorem mimo naše oddělení – ve sběrném oddělení.
  • V 15:30h se k nám připojí děti ze ŽABIČEK A ŽIRAFEK.
  • V 16:30h se všechny zbývající děti převádí do koncové družiny do 4. oddělení – Veverky. Konec družiny je v 17:15h.
  • Z hygienických důvodů nebude rodičům umožněno od začátku školního roku vstupovat do budovy školy.
  • Převlečení na hřiště dle vašeho uvážení, papírové kapesníčky.
  • Poplatek za ŠD je stejný (450,- Kč za dítě na měsíc), variabilní symbol Vašemu dítěti zůstává z loňského školního roku. V případě, že ho již nemáte, obraťte se na hospodářku školy p. Lucii Hájkovou. Platí se ve dvou splátkách – 09/22–12/22 = 1 800 Kč a 01/23–06/23 = 2 700 Kč – podrobné informace o platbě najdete na webu školy nebo ve vnitřním řadu ŠD.

Na děti z obou tříd se moc těším, věřím, že si spolu užijeme spoustu zábavy. 

Anna Totušková

31.08.2022