Mikulášské trhy se školní družinou

Konec roku se nám opět nachýlil a s ním se přiblížily i Vánoční svátky, na které se všechny děti a většina dospělých těší celý rok. Všude nás již obklopují vánoční světla, rozeznělé koledy, vůně pečícího se cukroví a také svítící jiskřičky v očích našich nejmenších. Všichni se snažíme co nejlépe připravit na nadcházející dny, ve kterých budeme mít čas pro svoji rodinu, přátele a budeme se těšit z odpočinku, tradic, z dobrého jídla, nepochybně i z dárečků a především ze společně strávených chvil.

Vánoční čas si lze jen velmi těžko představit bez tradičních advetních trhů. Ty se letos konaly v sobotu 7. prosince na náměstí Centrum Vráž. Myslím, že atmosféra, která panovala v sobotu na náměstí, byla opravdu velice příjemná. Počasí nám přálo, pěvecké a taneční vystoupení potěšilo oči i sluch, malá dítka rozveselila divadelní pohádka. Všechny děti pak poctil svojí přítomností Mikuláš se svým pekelným a nebeským doprovodem. A koho nezahřál svařák a dobroty do bříška, toho jisto jistě zahřála závěrečná ohňová show. Zkrátka šlo o pohodový čas bez stresu a shonu, tak jak to má být.
V družině jsme se na trhy jak již je naším dobrým zvykem, pilně připravovali. Stejně jako v minulých letech jsme neváhali připojit se k dobročinné akci Děti dětem. Vyráběli jsme nejrůznější dekorace a ozdoby, jež jsme s dětmi prodávali, a získaný výtěžek darujeme Dětskému domovu v Letech. Děti se do vyrábění pustily s opravdovou chutí pomoci, vznikly tak různorodé a nápadité dárečky, které se letos myslím opravdu povedly. Například vytvořily žárovkové soby a sněhuláky, šiškové čerty a Mikuláše, dřevěné a polystyrenové andělíčky a další a další ozdoby. Všechny děti a zejména pak ty, které nám přišly pomoci i se samotným prodejem, si zasloužily obrovskou pochvalu od svých vychovatelů.
Nesmírně nás těší, že ke stánkům naší školy i družiny přišlo veliké množství rodičů i široké veřejnosti. Svým zakoupením našich výrobků podpořili charitativní akci. Je úžasné, že je mezi námi tolik dobrých lidí, kterým nejsou děti žijící v našem sousedství lhostejné.

Dětem i vychovatelům bychom radi poděkovali za jejich úsilí, návštěvníkům trhů děkujeme za podporu a všem přejeme hlavně pohodové prožití nadcházejících svátků.

Za školní družinu vychovatelka
Olga Brožová

13.12.2019