Mikulášské trhy v Černošicích

V neděli 4.12.2022 budeme zapalovat již druhou adventní svíčku. Děti s jiskřičkami v očích očekávají příchod Ježíška a leckde už voní vánoční cukroví. Pohodu těchto dní nám zpříjemnil také tradiční Mikulášský trh, který se uskutečnil v sobotu 3. 12. 2022 na Vráži v Černošicích. Čerstvě napadnutý sníh a celkem pěkné počasí přilákalo množství návštěvníků, kteří si s chutí užívali velice příjemnou atmosféru. Stánky nabízely nepřeberné množství vánočního zboží a lahodných pochutin. Nakupovalo se i hodovalo. Vyvrcholením trhů byl dětmi tolik očekávaný příchod Mikuláše, čerta a anděla.

Škola a školní družina přichystala na Mikulášské trhy pestrou nabídku vánočních dekorací a ozdob. Dohromady naše škola zaplnila dětskými výrobky dva stánky. Děti svá díla vyráběly s vědomím, že tím pomohou dětem z dětských domovů a pěstounských rodin. Některé družinové děti nám přišly pomáhat s prodejem ve stáncích. Všichni pomocníci si zasloužili pochvalu od svých vychovatelů za svoji šikovnost a ochotu.

Velice nás potěšilo, že se u družinového i školního stánku zastavilo veliké množství rodičů i široké veřejnosti, a že si zakoupili výrobky dětí, aby podpořili charitativní akci Děti dětem. Za získaný výtěžek všem velice děkujeme. Těší nás, že je mezi námi tolik lidí, kteří rádi podpoří dobrou věc.

Všem přejeme krásné prožití adventního času

Dana Picmausová

vychovatelka

04.12.2022