Mobilní Planetárium – Voda zázrak přírody

Dne 16.5. jsme se zúčastnili akce „Voda zázrak přírody“ – tuto akci pořádalo Mobilní Planetárium.

V  pořadu o vodě, tedy „Voda – zázrak přírody“ jsme se dozvěděli, že bez vody by na naší planetě nemohl vzniknout život.
Byly nám vysvětleny pojmy jako hydrosféra, upřesnili jsme si, kolik procent veškeré vody na Zemi zaujímá voda slaná a kolik procent zaujímá voda sladká. Jak by měla být sladká voda využívána v závislosti na rostoucí světové populaci.
Nalezli jsme odpovědi na otázky: “Kde vzít čistou vodu? Jak fungují čističky odpadních vod? Proč dochází ke znečišťování řek? Kolik vody ztrácí člověk denně přes vylučovací systém a kolik bychom jí tedy každý měli denně vypít? Co to je minerální voda?“…a na mnoho dalších.

Pořad se nám moc líbil, zopakovali a rozšířili jsme si znalosti o vodě. Téma vodstvo v ČR jsme nyní probírali ve vlastivědě.

 

Žáci 4.E a tř. učitelka

16.05.2022