Mumiovi, Superhrdinovi, Vampírovi, Zombíkovi a Emzákovi

Ve čtvrtek 16.1. jsme se seznámili s pěti rodinami. Během projektu Velká rodinná rada se děti staly členy těchto rodin. Nahlédly do jejich rodinné situace, seznámily se s jejich potřebami, tužbami i přáními. Řešily jejich finanční situace, plánovaly, vypořádávaly se s tím, co běžný život přináší, se situacemi týkajícími se financí.

Během tří vyučovacích hodin, kdy s dětmi lektorka Andrea pracovala, se děti obeznámily s tím, co je příjem, výdej, zůstatek, mzda hrubá i čistá, společný výdaj, nájem, splátka, hypotéka, půjčka, úrok, pojištění atd.

Program byl velmi pěkně připravený, dynamický a aktivizoval všechny žáky.

Pracovali ve skupinách, kromě matematických dovedností rozvíjeli také komunikační a sociální dovednosti.

Po skončení jsme dále v tématu pokračovali. Skupinky vytvářely své vlastní fiktivní rodiny a jejich charakteristiky.

Moc se nám to líbilo.