Muzeum smyslů

Ve fyzice jsme se zabývali optikou. Na závěr jsme jeli do Muzea smyslů, kde jsme kromě zraku zapojili i jiné smysly.

Ve čtvrtek 26. ledna jsme se byli podívat do Muzea smyslů v Praze. Bylo tam spoustu věcí, o čem jsme se bavili na hodinách fyziky. Ale taky tam bylo hodně věcí, které jsme ještě neviděli. Naší třídě se nejvíc líbila taková fialová chodba, kde jste šli po krátkém můstku, který se měl  “převrátit”, ale vlastně se nepřevracel a všechno to bylo jenom v naší hlavě. Mělo to působit tak, abychom se na tom převraceli (stěny se otáčeli, ale můstek ne). Mimo to tam taky okolo nás bylo hodně moc barev. Další věc, která se nám velmi líbila, bylo lehátko s hřebíky. Kdo chtěl, tak si lehl a druhý zmáčkl tlačítko a hřebíky vás vznesly. Také tam byla místnost, kde bylo strašně moc zrcadel a strašně moc barev, a mohli jste se vidět z jakéhokoliv úhlu.
Potom taky místnost, kde jste v jednom rohu byly menší a v tom druhém větší. Ve vstupu do muzea tam byla zrcadla, kde jsme se viděli buď vyšší nebo širší. Každopádně výlet jsme si moc užili a jsme rádi, že jsme tam byli, určitě to stálo za to.

Adélka O.

24.02.2023