Na čerstvém vzduchu :)

Ve středu 23. 9. se žáci 7. B, 8. C a 8. D vydali na výlet.

Vzhledem k tomu, že sezení v rouškách ve škole není až zas tak zábavné a potřeba čerstvého vzduchu je v těchto dnech ještě naléhavější než kdy dříve, vyrazili jsme na výšlap do okolí Černošic. Naším cílem bylo tábořiště kousek za Vonoklasy. Cestou jsme potkali a prohlédli si starý dub na Vráži, k němuž se váže jedna pověst. Tuto pověst měli žáci za úkol poskládat z jednotlivých útržků, přečíst si ji a zodpovědět dotazy pana učitele Baníka, který připravil zajímavý pracovní list. Kromě samotné pověsti se žáci zaměřili i na to, jakými příroda okolo nás prochází změnami, zda jsou přirozené či nikoli a co pro nás znamenají. Na tábořišti jsme s dětmi rozdělali oheň a opekli si vuřty, Marshmallow i jiné pochutiny. Poté, co si všichni dostatečně užili volnosti v přírodě, jsme vyrazili na cestu zpět ke škole. Trasu vybíral a výpravu vedl pan učitel Jeřicha, který připravil o něco dobrodružnější cestu, než mnozí čekali. Ke škole jsme dorazili příjemně unavení, ale snad ve většině spokojení a naplnění novými vědomostmi a radostí ze dne stráveného na čerstvém vzduchu.

My, pedagogové, hodnotíme akci velmi kladně, neb s dětmi byla legrace a dobré pořízení. Doufáme tedy, že počasí dovolí a že na nějaký výšlap do přírody ještě letos společně vyrazíme.

Tereza Jeřichová, Vlastimil Baník, Marek Jeřicha

 

 

02.10.2020