Naši žáci obsadili skvělá místa v celorepublikové soutěži PHOTOBASE

Poslední dobou jsme se v rámci výuky výtvarné výchovy devátých tříd zaměřili na fotografii a její působení ve společenském a mediálním prostředí. Po několika projektech jsem žáky upozornil na aktuálně probíhající celorepublikovou soutěž Photobase, kam se žáci základních a středních škol mohou přihlásit se svými fotkami do třech předem daných kategorií. Témata byla Stáří – krásné nebo kruté?, Nalezené zátiší a Kruh, kolo, koule.

Do finále se dostalo přibližně 50 z celkem zaslaných 1500 fotografií. Z příspěvků zaslanými našimi žáky se dostalo do závěrečného kola šest snímků.

Ve čtvrtek 21.3.2019 jsme se s Karolínou Eliáškovou, Ilonou Musilovou, Kristýnou Zborníkovou, Danielem Paterou a Danielem Strončekem vydali do pražské Novoměstské radnice, kde měli být vyhlášeni vítězové všech kategorií. V honosné místnosti velkého radničního sálu jsme zaujali naše místa a naslouchali několika skladbám žáků gymnázia Oty Pavla, které soutěž organizovalo, a pak následovalo oznámení vítězů. Naši žáci byli dost překvapeni, když se ozvala jejich jména. Byla to Kristýna Zborníková, která se svojí fotografií Stáří – kruté? obsadila druhé místo, dále Ilona Musilová, také na druhém místě, se uplatnila se svojí fotografii Do neznáma, a Dan Patera, jehož snímek Linky času vybojoval proti silné konkurenci krásné třetí místo. Děkujeme žákům, kteří se na soutěži účastnili a gratulujeme těm, kteří se dostali do finále, a obzvlášť těm, jejichž práce byla oceněna. Máme z Vás radost!

MgA. Jan Sacher

 

05.04.2019