Návštěva Armádního muzea v Praze

Nově zrekonstruované armádní muzeum nabízí opravdu poutavé výukové programy pro žáky ZŠ i SŠ.

Po návštěvě vrchu Vítkova (s impozantní bronzovou jezdeckou sochou Jana Žižky), jsme se vydali do muzea. Ihned mě nadchl krásný a moderní interiér a hned potom velmi sympatický průvodce Marek, který nás programem provázel. Nejprve jsme v přednáškové místnosti diskutovali o významu muzeí a  historických pramenech, a pak jsme si vyzkoušeli, jak se kdysi tvořily jeskynní malby. Následně jsme se vydali do expozic. Náš program se jmenoval „Na úsvitu českých dějin“ a vybrala jsem jej tak, aby se kryl s tím, co děti nyní v dějepise probírají.

Dostali jsme pracovní listy a procházeli interaktivní expozici, kde jsme hledali řešení k otázkám. Expozice nabízí historické předměty, výuková videa, která jsou přehrávána na zdech, kopie exponátů „k osahání“, dobové sochy v kostýmech (nejvíce nás zaujal Jan Lucemburský, jedoucí do bitvy u Kresčaku), a mnoho dalšího.

Kluci se nemohli odpoutat od videa ukazujícího vývoj střelných zbraní, takže jsme málem nestihli vlak zpět. Jedinou nevýhodou bylo, že program začínal až v 11:00, a proto jsme byli trochu v časové tísni. Jinak to ale bylo skvělé.

 

25.11.2022